Powoli normują się ceny styropianu, choć nie jest to jeszcze poziom zadowalający firmy budowlane. Zdecydowanie poprawiła się także dostępność tego materiału. Jeszcze kilka tygodni temu na styropian trzeba było czekać nawet 2 tygodnie. Teraz to zaledwie 2-3 dni. Wszystko przez ostre hamowanie indywidualnych inwestycji. Choć liczba wydanych pozwoleń na budowę utrzymuje się na plusie, to nikt nie ma pewności ile realizacji faktycznie zostanie skończonych.

Inaczej wyglądają ceny wełny. Na początku tego roku cena metra kwadratowego wełny wynosiła średnio 68 zł. Teraz to już nawet 75 zł. Jednak w porównaniu z lipcem ubiegłego roku to już skok o 86%! Szczęśliwie wydaje się, że największe skoki cenowe już minęły. Teraz wełna drożeje przeważnie o 2-3 zł na metrze kwadratowym.

Producenci zapowiadają, że cena tego materiału może w dalszym ciągu wzrastać. Na skoki cenowe i dalszą niepewność wpływają inflacja, podwyżki cen prądu, gazu i paliwa, które przekładają się na ceny materiałów budowlanych, ich transport i czas oczekiwania na dostawę. Na wełnę czeka się nawet 2 miesiące, choć wiele zależy od bieżących zasobów hurtowni.

Więcej o sytuacji w branży można przeczytać w komentarzach udzielonych przez ekspertów naszego stowarzyszenia.